صنایع معدنی می تواند جایگزین نفت شود

صنایع معدنی می تواند جایگزین نفت شود

1398/02/11
d22f0fda3b142648ad836c3a28464290 L - صنایع معدنی می تواند جایگزین نفت شود

صنایع معدنی می تواند جایگزین نفت شود

 

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از شاتا، رضا رحمانی در سفر به شهرستان الیگودرز در استان لرستان با اشاره به طرح ساخت ناحیه صنعتی چمان سلطان گنجینه. گفت: بر اساس ارزیابی وزارتخانه. حدود یکهزار واحد صنعتی می توانند در این ناحیه راه اندازی شوند که ما نیز سعی می کنیم با سرمایه گذاری و آماده سازی زیرساخت ها. زمینه را برای سرمایه گذاری مردم با توجه به پتانسیل های منطقه آماده کنیم.

او دیگر طرح این منطقه را احداث واحد تولید کاغذ از کربنات کلسیم عنوان کرد و افزود : روز گذشته مقام معظم رهبری در مورد کاغذ دستوراتی فرمودند که ما همین دیروز جلسه مشترک را با وزیر ارشاد انجام دادیم و در حال پیگیری فرمایشات ایشان هستیم که آغاز عملیات اجرایی این پروژه بعد از فرمایشات ایشان را نیز باید به فال نیک بگیریم.
رحمانی اضافه کرد: تولید کاغذ از روش های متداول در کشور انجام شده است، اما این روش جدیدی است که با توجه به وجود ذخایر خوب این ماده معدنی در منطقه الیگودرز، می توان شاهد آغاز مجمموعه ای از فعالیت ها با این محوریت باشیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ایمیدرو نیز در راستای خدمات رسانی در مناطق محروم و توسعه استان ها در اینجا سرمایه گذاری کرده است و طبق برنامه ریزی این پروژه تا ۱۸ ماه دیگر به بهره برداری می رسد.
به گفته ی رحمانی پروژه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در دو فاز و با اشتغال ۲۷۰ نفر ساخته می شود.
او در ادامه با بیان اینکه امسال برنامه معادن و صنایع معدنی جزو پروژه های ویژه وزارت صنعت است، گفت: معتقدیم انقلابی در حوزه معدن باید ایجاد شود، چراکه پتانسیل خوبی در کشور وجود دارد.
رحمانی افزود: فعال سازی معادن کوچک که در همه استان ها وجود دارد را از امسال آغاز کردیم و از مردم می خواهیم در این معادن سرمایه گذاری کنند که در این رابطه شرکت های بزرگ اعلام کرده اند به طور تضمینی مواد تولیدی معادن کوچک را با نرخ روز و در قرارداده های بلند مدت خریداری می کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات کارشناسان سرمایه گذاری در معدن از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است و سرمایه گذاران با بازدهی خوبی مواجه می شوند.

منبع خبر : متال نیوز

کلمات کلیدی :

نظرات کاربران

*
*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .