قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

امروزه انواع میلگرد در بسیاری ساخت و ساز ها و سازه ها استفاده می شود و علت آن ضعیف بودن سازه ها و افزایش استحکام با استفاده از انواع میلگرد ها می باشد در این مقاله سعی داریم عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد را شناسایی و بررسی کنیم که بدین منظور ابتدا باید با میلگرد و انواع آن آشنا شویم. پس از آشنایی با انواع میلگرد و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن افراد به دنبال فروشگاه و یا سایتی معتبر در حوزه فروش انواع میلگرد و ابزار های مربوطه هستند که در بین تمامی سایت ها، سایت آهنک بهترین و معتبر سایت جهت آشنایی و خرید انواع میلگرد می باشد چرا که تمامی مراحل ساخت و عرضه میلگرد را به صورت حرفه ای با به کارگیری مجهزترین ابزار آلات صنعتی در کارخانه های داخلی صورت می پذیرد.

میلگرد چیست؟ چند نوع میلگرد در جهان تولید می شود؟

میلگرد، فولادی است که برای رفع مقاومت پایین در بتن استفاده می شود و برای موارد گوناگون انواع متفاوتی دارد که هر کدام دارای مزایا و کاربرد هایی هستند البته قیمت میلگرد در هر نوع متفاوت می باشد که این تفاوت قیمت، علت به خصوصی دارد که در ادامه به بررسی دلایل تفاوت قیمت میلگرد می پردازیم.

 

ahanak milgerd1 - قیمت میلگرد

 

انواع میلگرد بر اساس استاندارد های کنونی

  1. میلگرد ساده ۲۴۰
  2. میلگرد آجدار ۳۴۰
  3. میلگرد آجدار ۳۵۰
  4. میلگرد آجدار ۴۲۰
  5. میلگرد آجدار ۴۰۰
  6. میلگرد آجدار ۵۰۰
  7.  میلگرد آجدار ۵۲۰

دو میلگرد نهایی به میلگرد مرکب شهرت دارند و مابقی با عنوان میلگرد ساده شناخته می شوند. وجود اعداد در میلگرد ها معنای بسیاری دارد البته با نگاه به میلگرد و بررسی شکل ظاهری آنها و نحوه قرار گیری شیار ها در میلگرد ها می توانید به نام آنها پی ببرید.

انواع میلگرد بر اساس مشخصات مکانیکی

  1. میلگرد صاف
  2. میلگرد سخت با آج ساده
  3. میلگرد سخت با آج پیچیده

که قیمت هر یک از میلگرد های نام برده با یکدیگر متفاوت می باشد و یکی از دلایل تفاوت عدم خودکفایی در تولید داخلی برخی از انواع آنها می باشد.

 

ahanak milgerd2 - قیمت میلگرد

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد

عوامل داخلی و خارجی بسیاری بر قیمت میلگرد تاثیر می گذارند که در ذیل به بررسی برخی از دلایل تفاوت قیمت میلگرد می پردازیم.

مراحل تولید میلگرد

تولید میلگرد مراحل گوناگونی دارد که گاهی به دلیل وجود محدودیت ها تولید کنندگان برخی از مراحل را در یکدیگر ادغام می کنند که این عمل سبب کاهش قیمت میلگرد و همچنین کاهش کیفیت در میلگرد ها می شود.

دستگاه هایی که در کارخانه ها به کار گرفته می شود:

دستگاه های موجود در کارخانه میلگرد سازی یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد می باشد چرا که برخی از این دستگاه ها در خارج از کشور تولید و به ایران وارد می شوند و عدم حضور هر یک از آنها به معنای توقف خط تولید می باشد.

نرخ دلار و ارز

نرخ دلار و ارز پس از حد مشخصی بر قیمت انواع میلگرد تاثیر می گذارد چرا که کشور ایران به عنوان صادر کننده آهن شناخته شده است بدین خاطر تمامی قیمت ها بر اساس دلار محاسبه می گردد.

شاخص بورس

شاخص صنعت یکی از مهم ترین شاخص های در بورس می باشد و این شاخص به معنای ارزش مالی سهام های شرکت های فعال در بورس می باشد که به صورت صعودی و یا نزولی بر یکدیگر تاثیر می گذارند. این شرکت ها مانند خودرو، دارو و محصولات شیمیایی می باشد.

هزینه حمل و نقل

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد هزینه حمل و نقل آن از مبدا تا مقصد می باشد البته عوامل دیگری بر این مسئله به صورت مستقیم تاثیر می گذارد به عنوان مثال عبور کشتی از دریای سیاه بر قیمت میلگرد تاثیر افزایشی خواهد داشت و یا در صورت افزایش قیمت سوخت، قیمت میلگرد افزایش می یابد و البته با کاهش قیمت سوخت، قیمت میلگرد تا حدودی کاهش می یابد ولیکن عوامل تاثیر گذار اغلب بر افزایش نقش بسزایی دارند و روند نزولی به ندرت صورت می گیرد البته با تولید داخلی میلگرد می توان بسیار در هزینه حمل و نقل صرفه جویی کرد.

 

ahanak milgerd3 - قیمت میلگرد

آیا نحوه نگهداری میلگرد ها بر قیمت آنها تاثیر می گذارد؟

بله چرا که پس از تولید، نگهداری میلگرد ها تا موعود فروش و استفاده نهایی بسیار اهمیت دارد چرا که ایجاد محیطی با شرایط مخصوص، نگهداری آنها بر قیمت انواع میلگرد تاثیر مثبت می گذارد چرا که میزان فرسایش بر قیمت بسیار تاثیر گذار است. پس از تولید میلگرد باید آنها را در سوله ای که سطح آن توسط پالت های چوبی بالا آمده است قرار دهید تا در اثر رطوبت آب های زیر زمینی دچار زنگ زدگی نشوند. البته نگهداری طولانی مدت میلگرد در سوله ها کیفیت و کارایی آنها تغییر می کند و برای به تاخیر انداختن زمان فرسایش آنها بهتر است در گوشه های سوله بلوکه های مستحکم قرار دهید.

نکات مهم در خرید میلگرد

در زمان خرید میلگرد باید به نکاتی توجه نماید این نکات بر قیمت نهایی میلگرد تاثیر گذار است.
– مواد اولیه جهت تولید نهایی میلگرد
– خرید تولیدات داخلی و یا محصولات خارجی
– میزان مقاومت کششی میلگرد
– خواص مکانیکی میلگرد
– شکل ظاهری و یا همان مشخصات مکانیکی میلگرد
– خرید از فروشگاه ها و سایت های معتبر مانند سایت آهنک که در ادامه با آن آشنا می شوید.

خواص مکانیکی میلگرد و مقاومت کششی میلگرد چه تاثیر بر قیمت میلگرد دارد؟

خواص مکانیکی میلگرد در حقیقت حداکثر نیرویی است که به میلگرد وارد می شود و میلگرد در برابر آن مقاومت می کند و دچار تغییر شکل نمی شود که به صورت علمی به آن تنش تسلیم گفته می شود و میزان تنش تسلیم بر قیمت نهایی میلگرد تاثیر به سزایی دارد هر چه تنش تسلیم میلگرد بیشتر داشته باشد گران تر است البته در برخی از موارد نیاز به میلگرد با تنش تسلیم بالایی نیست.
مقاومت کششی در واقع میزان نیرویی است که به میلگرد وارد می شود و میلگرد در برابر آن نمی تواند مقاومت کند و می شکند که در این خصوص با استفاده از آلیاژ کاری، سرد کاری و یا عملیات های حرارتی می توان میزان مقاومت میلگرد را افزایش داد که با انجام روش های آلیاژ کاری هزینه خرید میلگرد افزایش می یابد.

کاربرد هر یک از میلگرد ها

شکل ظاهری میلگرد ها ابتدا بر کاربرد و سپس بر قیمت آنها تاثیر می گذارد.

میلگرد راست

این نوع میلگرد سبب افزایش مقاومت کششی بتن می شود.

میلگرد خاموت

مانع بیرون زدن میلگرد در اثر نیروهای برشی می شود.

میلگرد سنجاقک

جهت اتصال بین میلگرد خاموت و البته تقویت برش خاموت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

میلگرد خرک

گاهی نیاز است یک شبکه ای از میلگرد ها به صورت افقی ایجاد کرد در اینصورت از میلگرد های خرک استفاده می شود.

میلگرد رکابی

در دیوار چینی ها جهت قرار گیری میلگرد های طولی در امتداد یکدیگر از این دسته از میلگرد ها استفاده می شود. البته در سازه هایی که میزان مقاومت اندکی دارند استفاده از این نوع میلگرد ها ضروری است.

 

ahanak milgerd6 - قیمت میلگرد

سایت اینترنتی آهنک

فروشگاه ها و شرکت های گوناگونی در عرصه خرید و فروش انواع میلگرد ها فعالیت دارند. یکی از سایت های معروف و با اعتبار در این خصوص سایت آهنک می باشد. در این سایت افراد به راحتی می توانند انواع میلگرد ها، خصوصیات، کاربرد و قیمت میلگرد را مشاهده و در صورت نیاز با متخصصان در این حوزه مشورت نمایند و در نهایت نوع میلگرد انتخابی خود را سفارش داده و آن را در کمترین زمان ممکن تحویل گیرند البته نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل نیست.


میلگرد ۱۴ آجدار A3 گلستان
قیمت انبار :
تماس بگیرید
قیمت کارخانه :
۴,۳۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

میلگرد ۲۵ آجدار A3 گلستان
قیمت انبار :
تماس بگیرید
قیمت کارخانه :
۴,۳۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

میلگرد ۲۲ آجدار A3 گلستان
قیمت انبار :
تماس بگیرید
قیمت کارخانه :
۴,۳۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

میلگرد ۲۰ آجدار A3 گلستان
قیمت انبار :
تماس بگیرید
قیمت کارخانه :
۴,۳۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

میلگرد ۱۸ آجدار A3 گلستان
قیمت انبار :
تماس بگیرید
قیمت کارخانه :
۴,۳۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی
۱۳۹۸/۰۵/۱۴